Vodácký výlet na řeku Oravu a Váh

V závěru školního roku 2021-2022 se uskutečnil tradiční gymnaziální vodácký výlet na slovenské řeky Orava a Váh. Výletu se účastnili zkušení vodáci z řad studentů, kteří již v dřívějších letech absolvovali výcvik na jiných řekách, tak i nováčci, kteří se učili základům vodáckého sportu, pobytu v přírodě a kempování.

Výlet probíhal v krásném přírodním prostředí u řeky Orava za slunečného počasí. V průběhu splavování jsme se mohli potěšit pohledy na pohoří Velký Choč, starý hrad v Oravském Podzámku a soutok Oravy a Váhu. Všichni účastníci vodáckého výletu zvládli vodácké dovednosti a pobyt v přírodě na výbornou. Proto bych chtěl všechny účastníky výletu pochválit a těším se na jejich účast na další vodácké výpravě.

Autor: Jiří Lysák