Dny chemie na MUNI Brno, konané ve dnech 5.-7. září 2022

• Linda Hladíková
  • Michaela Röderová
  • Adam Horák

Přírodovědecká fakulta na Masarykově univerzitě v Brně umožnila žákům Gymnázia Hranice se zúčastnit projektu Dny chemie, který se konal 5.-7.září 2022. Žáci, kteří jsou zapáleni do chemie, se seznámili s tamní univerzitou a výzkumnými centry RECETOX a CEITEC. Lektoři pro ně připravili spoustu poutavých přednášek týkajících se chemických oborů, např. výzkum léčiv proti různým druhům rakoviny, jak na lidské tělo působí prach ve vzduchu, ionizující záření všude kolem nás nebo vytváření struktur organických sloučenin v počítačovém programu. Nedílnou součástí třídenního programu byla samozřejmě i praktická část, kterou si musí okusit každý správný chemik. Studenti z různých středních škol ČR měli jedinečnou možnost nahlédnout do výzkumných laboratoří a pochopit princip drahých přístrojů, které dnes hýbou světem. Všichni žáci naší školy se vrátili zpět zcela zdraví a bez známek otravy, možná pouze nakaženi vysokoškolským životem.

MUNI za nás patří velké „díky“ za další zkušenosti a spolupráci!
Linda, Míša a Adam ze třídy V4.A