Studenti předvedli své nadání v recitační soutěži 

15. února 2023 se sešli mladí recitátoři z naší školy, aby ukázali porotě, jak si poradili s literárním textem.  

V první kategorii vystoupila jediná recitátorka – Viktorie Lovětínská ze třídy V 2. A. Připravila si a bravurně zvládla dva texty, se kterými bude reprezentovat naši školu v okresním kole. 

Druhá kategorie byla obsazena dvěma dívkami a třemi chlapci. Na první místo dosáhla Kristýna Hynčicová z V 3. A, těsně za ní se umístil Matyáš Filler z V 5. A a o třetí místo se podělili Patrik Humený z V 5. A a Ondřej Kuchař ze 3. A. Tito recitátoři postupují přímo do krajského kola. 

Připravit se na recitační soutěž znamená nejen obětovat svůj volný čas, ale především odvahu vystoupit před publikum, zvládnout trému a svým hlasem zprostředkovat kousek literárního díla. Proto děkujeme všem, kteří se této soutěže zúčastnili.  

Přejeme Vám mnoho úspěchů v okresním a krajském kole.