Zeměpisná olympiáda – 1. místo v okresním kole

Ve středu 22. února se konalo v Přerově okresní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se účastnili i žáci našeho gymnázia. Máme velkou radost, že náš žák Michal Brezniak ze třídy V3.A zvítězil v této soutěži v kategorii D a postoupil tak do krajského kola.

Michal se připravoval na olympiádu s velkým nasazením a svou vynikající znalostí zeměpisu dokázal porazit všechny své soupeře. Jeho vítězství je pro nás všechny velkou poctou a jsme na něj velmi pyšní. Michalova úspěšná účast na této soutěži je také důkazem kvalitní práce našich učitelů, kteří se snaží žákům předávat co nejvíce vědomostí.

Kromě Michala se do top 12 umístili i další naši žáci. Na 10. místě v kategorii D skončil Antonín Krčmař (V3.A) a na 11. místě Vojtěch Foltas (V5.A). V kategorii C na výborném 7. místě se umístila Tereza Kantorová ze třídy V2.A. Tito žáci také ukázali, že se naši studenti mohou měřit s nejlepšími a jsou schopni dosáhnout výborných výsledků.

Gratulujeme všem účastníkům olympiády za skvělou reprezentaci školy a těšíme se na další kola soutěže, kde budeme doufat, že se nám podaří získat další úspěchy.

Macháček Ivo

Okresní kolo Zeměpisné olympiády