Lyžařský kurz v Hynčicích pod Sušinou

Dne 26. 2. 2023 odjely třídy 1.A a V3.A  na lyžařský kurz do Hynčic pod Sušinou. Ve ski areálu Kraličák studenti strávili čtyři dny intenzivního lyžování nebo snowboardování. Začátečníci se naučili jezdit a pokročilí zdokonalili své dovednosti a techniku. Družstva byla rozdělená podle zkušeností do skupiny lyžařů a snowboardistů pana učitele Lysáka, lyžařů paní učitelky Svrčinové, začátečníků na snowboardu pana učitele Horkého a začátečníků na lyžích s Eliškou Lysákovou. Letos jeli i pomocní instruktoři Karel Trousil a Patrik Humený ze třídy V5.A.  Kromě sportování si studenti užili dny plné smíchu a zábavy se svými spolužáky a sblížili se s druhou třídou. Každá třída si připravila program na dva večery. Nejprve si třída V3.A zvolila program ve formě seznamování. Druhý večer 1.A zapojila svoji kreativitu na natočení třídního tiktoku a poté společně s druhou třídou závodili v “laser game”. Rozmístili šňůru na prádlo ve společenské místnosti a se zavázanýma očima museli dráhu projít s co nejmenším počtem doteků. Dále si třída V3.A připravila únikovou hru. Bylo zřejmé, že si na přípravě dali zaléžet. Jeden večer byl ve znamení karaoke 1.A , kde se pouštěly známé písničky a písničky na přání. Dokonce se do zpěvu zapojili i učitelé. A úplně na závěr měli žáci za úkol vytvořit básničku nebo scénku, krátké video a častušku ve své skupině, se kterou lyžovali. Skupiny mezi sebou soupeřily a o výsledcích rozhodovala porota učitelů. Hodnotila se především nápaditost. Vyhrálo družstvo lyžařů paní učitelky Svrčinové. Žáci nabyli spoustu skvělých zkušeností nejen pohybových, ale i sociálních a mají společné zážitky, na které budou ještě dlouho vzpomínat.