Vítězi základního kola Logické olympiády

Žáci našeho gymnázia se v průběhu října zúčastnili základního kola Logické olympiády. Cílem soutěže není pouze povzbudit kreativitu studentů při řešení rozmanitých úloh, ale také podpořit rozvoj jejich logického myšlení, tudíž není zapotřebí mít žádné speciální znalosti. Během září se studenti online zaregistrovali do soutěže. V říjnu následně vypracovali krátký 40minutový online test plný zábavných úloh a příkladů, se kterými si jistě jednoduše poradili. Poté už jsme jen napjatě čekali na výsledky. Za kategorii B (V1.A a V2.A) si z naší školy v konkurenci 1207 účastníků nejlépe vedla Gabriela Poláková (V2.A), která se v Olomouckém kraji umístila na 32.–33. místě, a Lukáš Konečný (V2.A), který v kraji skončil na 41.–48. místě. V kategorii C (studenti SŠ) se z našich studentů nejlépe umístil Michal Brezniak (V4.A), a to na 23. místě. Ondřej Burianec (V5.A) poté obsadil 25. příčku, Jan Pavlík (1.A) skončil na 34.–36. místě a Josef Kývala (V6.A) se umístil na 46.–48. pozici z 834 účastníků. Všichni tito řešitelé se úspěšně probojovali do krajského semifinále, které se uskuteční v Prostějově. Všem studentům moc gratulujeme a držíme jim palce v dalším kole!