Chemiklání v Pardubicích

Soutěž středoškoláků s názvem Chemiklání propojuje Univerzitu Pardubice s celosvětově známými univerzitami v Cambridgi a v Oxfordu.  

Na Univerzitu Pardubice a její Fakultu chemicko-technologickou zamířilo v pondělí 5. února více než 300 žáků středních škol z celé České republiky a ze Slovenska, nejvzdálenější soutěžní tým přijel až z Košic. 

Studentské týmy v počtu tří až pěti členů v časovém limitu 120 minut řeší 60 úloh z různých oblastí chemie. Soutěžící aplikují chemické poznatky v nových situacích, během řešení úloh je možné používat tištěnou literaturu, není dovoleno používat internet a elektronická zařízení. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích žáků středních škol: kategorie A je určena pro žáky starší 18 let, kategorie B pro středoškoláky mladší 18 let.  

Naši školu reprezentovaly dva týmy:

kategorie B: žáci třídy V4.A: Tereza Potáčková, Michal Brezniak, Albert Cibiček, Jakub Konečný, Samuel Žerávek 

kategorie A: žáci třídy V6.A a V5.A: Eliška Bartošíková, Andrea Koukalová, Jan Skoupil, Adam Horák

V mladší kategorii se naši žáci umístili na 24. místě z celkového počtu 32 týmů, ve starší kategorii se žáci umístili na 25.místě z celkového počtu 38 týmů.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy a zapojení do nové týmové soutěže 😊

pedagogický dozor: Mgr. Jana Horáková