23.1. – 28.1. LVVZ 2.A, V4.A Ostružná

Datum / čas
23. ledna 2022 - 28. ledna 2022

Skiland Ostružná

Pravidla pro účast na lyžařském kurzu vzhledem ke covidu

Zúčastnit se mohou žáci, kteří splňují jednu z následujících podmínek:
1) mají platné ukončené očkování
2) prodělali covid, a od té doby neuplynulo 6 měsíců
3) prokážou se při odjezdu negativním PCR testem, který nesmí být starší než 72 hodin (3 dny).

Pokyny pro účastníky

Termín : 23. – 28.1.2022 (neděle – pátek)
Místo : Ostružná (Jeseníky), areál Skiland Ostružná, tel.:777254542
Doprava: autobusem od gymnázia v Hranicích až na Ostružnou
Odjezd : v neděli 23.1.2022 od gymnázia v Hranicích, začínáme večeří
Sraz : v 12.45 před gymnáziem
Příjezd: v pátek 28.1.2022 asi ve 12.00 ke gymnáziu v Hranicích. Pozdější nástup na kurz nebo dřívější odjezd z kurzu je nutné oznámit vedoucímu kurzu předem (písemně),stejně tak i případné jiné místo nastoupení nebo vystoupení cestou na kurz a zpět.
Ubytování: v několika lůžkových pokojích
Program : základní lyžařský výcvik, základní snowboardový výcvik, zdokonalovací výcvik pro pokročilé, lyžařské a snowboardové dovednosti, teorie lyžování a pobytu na horách, společenské hry a soutěže.
Denní režim: budíček 7,00; lyžařský výcvik 2,5 hod dopoledne i odpoledne, (doba výcviku může být upravena podle podmínek v průběhu kurzu), polední klid, odpoledne po výcviku teorie (přednášky, video),večerní program, který si připravují žáci, večerka ve 22,00 hod.
Výzbroj: sjezdové lyže s bezpečnostním vázáním a brzdami, vše v obalu nebo pevně svázané pro přepravu, sjezdové boty, snowboard a boty – vlastní!!!, helma.
Výstroj: teplá zimní bunda, oteplovačky nebo šponovky nebo kombinéza, svetr, čepici na uši, 2x teplé rukavice, několikery ponožky, teplé spodní prádlo, oblečení na chatu, pyžamo, šátek, kapesníky, přezůvky do chaty, teplé zimní boty, lyžařské brýle, (proti slunci), pláštěnka.
Osobní věci, hygienické potřeby: ručník, toaletní potřeby, krém na opalování, šicí potřeby, šňůra na sušení mokrého oděvu, psací potřeby, hudební nástroje, materiál na společenské hry, (rozpustné prášky do vody na pití).
Na úpravu a údržbu lyží: sjezdové vosky, korek na roztírání vosků (stačí pro 3-4 dohromady).
Další potřeby: karta pojištěnce zdravotní pojišťovny, léky, pokud je třeba je pravidelně podávat!
Žáci nebudou školou připojišťováni, mají možnost se na kurz připojistit individuálně.
Úhrada lyžařských vleků: instruktoři kurzu vyberou od každého žáka na začátku kurzu 1.400,-Kč, vyúčtování proběhne na konci kurzu podle využití vleků.
Rodiče budou potvrzovat písemné prohlášení o bezinfekčnosti a o funkčnosti a seřízení bezpečnostního vázání (lyžařští instruktoři nemají oprávnění k seřizování vázání), oboje potvrzení vybere vedoucí kurzu ve čtvrtek 20.1.2022.
Doplatek 2.000,- Kč je třeba uhradit v týdnu před kurzem 17.–21.1.2022!!!
V případě náhlého onemocnění účastníka kurzu rodiče podají zprávu do kanceláře školy(tel.: 581601649) nebo v místě odjezdu. V tomto případě bude nutno uhradit storno poplatky.
Další informace o LVVZ poskytuje vedoucí kurzu Jiří Horký.

Dokument s informacemi ke stažení: POKYNY Ostružná 2022