Přednáška o exekucích a insolvencích pro třeťáky

V úterý 22. února 2022 se naši třeťáci, tedy třídy V5.A a 3.A, zúčastnili přednášky o exekucích a insolvencích. Povídání vedla moc příjemná dvojice budoucích právníků z Univerzity Palackého, Kuba s Katkou. Během společné aktivity si žáci objasnili několik základních pojmů, se kterými potom pracovali. Kuba s Katkou vysvětlili rozdíly mezi exekucí a insolvencí, jak se do exekuce dostat i nedostat, kdy může člověk vyhlásit osobní bankrot a proč je oddlužení druhá šance pro všechny „hříšníky“. Aby znalosti nezůstaly jen teoretické, žáci měli možnost nahlédnout také do různých dokumentů přímo z exekučního nebo insolvenčního řízení. Za to můžeme poděkovat opět Kubovi s Katkou, kteří sami pomáhají lidem v exekucích s řešením jejich problémů. Gymnázium Hranice děkuje za skvělou přednášku!