Sportovně turistický kurz třídy 3.A a V5.A

Ve dnech 19. – 23.9. 2022 proběhl sportovně turistický kurz žáků předposledního ročníku našeho gymnázia. Kurz probíhal v krásném prostředí Pálavských vrchů a Novomlýnských nádrží.

Kurz byl zaměřen na sportovní disciplíny, které nejsou běžně provozované v hodinách tělesné výchovy. Především jsme se věnovali cykloturistce, učili se základům ovládání kánoe a kajaku, střelbě ze vzduchové pistole, topografii a zájemci o windsurfing se naučili základům i tohoto sportu.

Náročný program celého sportovního týdne žáci zvládli velmi dobře, přesto, že se museli v některých dnech vypořádat i s nepřízní počasí. Doufám, že si žáci odnesli z kurzu nejen nové dovednosti, ale i spoustu pěkných zážitků a vzpomínek.

Jiří Lysák