Náš student v národním kole Chemické olympiády

Národní kolo 59. ročníku Chemické olympiády se konalo ve dnech 29. 1. – 2. 2. 2023 v Praze, nejvyšší kolo soutěže organizovala Vysoká škola chemicko-technologická ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR. Nejobtížnější kategorii řešilo více než 250 středoškoláků z celé ČR a do národního kola se probojovalo jen 45 gymnazistů a 15 studentů chemických průmyslových škol, kteří si zajistili postup medailovým umístěním v krajských kolech. V pondělí se konalo slavností zahájení v sálu Staroměstské radnice, v následujících dnech řešitelé otestovali své znalosti v náročné teoretické i praktické části, kde témata výrazně převyšují rámec středoškolského vzdělávání. Součástí pobytu v Praze byly i exkurze, soutěžící mohli navštívit Národní technické muzeum, Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky, nebo Ústav jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, kde nahlédli do skutečného reaktoru, ve kterém výzkumníci provádějí svoje experimenty. Naši školu reprezentoval Adam Horák, který se nezalekl obtížných úloh, stal se úspěšným řešitelem a umístil se na 33. místě v rámci celé ČR.

Adamovi gratulujeme ke krásnému výsledku a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

v Hranicích 3.února 2023