Výtvarná soutěž Poznej a chraň

Výtvarná soutěž s názvem Poznej a chraň zaujala studenty Gymnázia Hranice, především zástupci tříd V1. A a V2. A. Soutěž má pod vedením Domova dětí a mládeže Olomouc už 30letou tradici a stále vzkvétá. V letošním roce pořadatelé zajímavě propojili výtvarné umění s přírodou. Žáci V1. A spojili své síly a vytvořili na téma Příroda v pohybu kolektivní dílo. Na něm se podíleli Lukáš Konečný, Petr Král, Gabriela Poláková, Adéla Stupárková, Karolína Vytopilová a Aneta Zapletalová. Slečna ze třídy V2. A, Apolena Martochová se naopak do soutěže přihlásila sama. A protože výtvarné umění je tvůrčí záležitost a nelze jej tradičně kategorizovat na vítězná místa, jsou nejlepší práce oceněny a dále vystaveny na vernisáži. Díla našich žáků společně s dalšími 300 výtvarnými výtvory můžete tedy zhlédnout v galerii DDM Olomouc od 3. 4. do 5. 5. 2023. Zpestřete si den a přijďte načerpat inspiraci, výstava je zcela zdarma. Kreativním studentům děkujeme za nádherné výkresy.