Pálava – kurz STK

10. – 15. září 2023

Pálava – malebná krajina jižní Moravy propletená cyklostezkami a posetá labyrintem vinic je zkrátka pro sportovně turistický kurz jako dělaná. Právě tady třídy V5.A a 3.A společně strávili týden plný sportovního nasazení pod dohledem tělocvikářů Jiřího Lysáka, Jiřího Horkého a Zuzany Svrčinové. Výzvu přijala i Američanka Rachel Posner, která se kola ani dalších aktivit nezalekla. V prvních dnech se studenti seznámili se základními principy ovládání kajaku a kánoe. Premiérou pro téměř dvacet studentů se stal osmi hodinový kurz windsurfingu, který si na místě zaplatili. A že jim počasí přálo. Sluníčko svítilo a do plachet jim také krásně foukalo. Další dny je čekaly cyklistické výlety. Navštívili tři nejkrásnější zámky jižní Moravy, a to Lednici, Valtice a Mikulov. Samozřejmě nemohli opomenout ani celý Lednicko-valtický areál, kde jsou letní či výletní zámečky jako na dlani, nebo Dívčí hrad nad Dolními Věstonicemi. Fyzicky náročné cyklovýlety doplnila střelba ze vzduchovky, při níž si žáci mohli odpočinout a procvičit svou přesnost a soustředěnost. Tento rok došlo ale k veliké změně. Tradiční triatlon, který tělocvikáři organizovali vždy na konci STK, nahradila plavba parníkem. Kapitán lodi seznámil studenty s historií parníku, vodní nádrže Nové Mlýny i okolí známého kempu Merkur.