Ředitel správy portfolia firmy Zentiva navštívil naše gymnázium

V pátek 8. března si třetí a čtvrté ročníky chemického a technického semináře vyslechly poutavou přednášku o farmacii, kterou přijel z Prahy přednést ředitel správy portfolia firmy Zentiva a zároveň bývalý absolvent našeho gymnázia, PharmDr. Jan Röder. Studenti se dozvěděli, co přesně farmacie je, co všechno obnáší její studium a o jak důležitou profesi se jedná. Zjistili také, že farmaceut nemusí nutně být pouze lékárník, protože se díky tomuto odvětví naskytuje několik možností povolání, jako např. klinický farmaceut, farmaceutický asistent či farmaceutický technolog. Po promítnutí prezentace se naskytl prostor pro dotazy, na které pan Röder srozumitelně odpověděl. Studentům se přednáška moc líbila a my děkujeme za návštěvu.