Matematický klokan 2024

Matematický Klokan 2024 Každý rok se u nás v březnu koná mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický Klokan – a letos tomu nebylo jinak. Jelikož je termín stanoven pro celou republiku, absolvují soutěžící školní, okresní, republikové a dokonce i mezinárodní kolo ve své lavici. Naši studenti se chopili příležitosti a svými matematickými dovednostmi doslova oslnili! Žáci se zapojili se do třech kategorií – Kadet (8.-9. třída ZŠ), Junior (1.-2. ročník SŠ) a Student (3.-4. ročník SŠ). Tady jsou jejich fantastické výsledky! Kategorie Kadet: Školního kola se v této kategorii zúčastnilo 9 odvážných studentů. První tři příčky obsadili studenti Martin Kunc (85 bodů) a Tomáš Hoang (81 bodů) ze třídy V2. A a Matyáš Hapala (59 bodů) ze třídy V1.A. Martin se svým skóre bodoval i v okresním kole, kde se mezi více než 1100 soupeři umístil mezi TOP 11! Kategorie Junior: Do školního kola se zapojilo 21 nadaných studentů, ale vítěznou trojicí se stali žáci ze třídy V4. A – a to Patrik Demel (95 bodů), Michal Brezniak (94 bodů) a Markéta Jašíková (89 bodů). Ti své výsledky srovnali také v okresním kole s dalšími 400 studenty. Patrik vybojoval krásné 2. místo, Michal následoval jako 3. a Markéta se umístila na rozmezí 5.-7. příčky. Kategorie Student: Nejsilnější kategorie se ve školním kole představilo 23 šikovných studentů. Ondřej Burianec ze třídy V5.A si se svým skóre 100 bodů zajistil jasné první místo. Druhé a třetí místo pak obsadili Ondřej Kuchař (69 bodů) ze čtvrtého ročníku a Vít Seidl (58 bodů) ze třetího ročníku. Ondřej Burianec se předvedl i v okresním kole mezi více než 160 studenty a může se pyšnit krásným druhým místem. Ondřej Kuchař se pak umístil mezi TOP 9! To jsou výsledky, které určitě stojí za povšimnutí! Moc gratulujeme všem našim talentovaným matematikům k úžasným výsledkům v Matematickém Klokanovi 2024 a přejeme mnoho štěstí do příštích ročníků!

KATEGORIE KADET

1. Kunc Martin                               V2.A                           85
  2. Hoang Tomáš                            V2.A                           81
  3. Hapala Matyáš                           V1.A                           59