Tonda Obal na cestách navštívil Gymnázium Hranice 

Bezplatná akce od společnosti EKO-KOM, která se zabývá sběrem, tříděním, recyklací a zpětným využitím odpadů, se konala na naší škole v úterý 14.listopadu. Besedy se účastnilo celkem šest tříd mladších žáků V1.A, V2.A, V3.A, V4.A a 1.A, 2.A. Žáci se od lektorky, která je absolventkou Gymnázia Hranice, dověděli o principech a smyslu třídění odpadů. Velmi vhodné a zajímavé byly video ukázky ze skládky, třídících linek a spalovny. Formou hry a spolupráce v třídním kolektivu si žáci vyzkoušeli třídění odpadů z domácností, aby se ujistili, jestli u barevných kontejnerů nechybují. Podle statistiky 75 % občanů České republiky třídí odpad, patříte mezi ně? Žáci naší školy určitě 😊   

Besedu zajistila a jako pedagogický dozor se účastnila Jana Horáková.  

V Hranicích 14.11.2023