Postup do celostátního kola v soutěži PišQworky

V pondělí 20. 11. a ve středu 22. 11. 2023 se uskutečnila krajská kola soutěže PišQworky v kategorii ZŠ a SŠ v Olomouci na Střední škole logistiky a chemie U Hradiska. Pondělního klání se zúčastnil tým našich nejmladších žáků z V1.A ve složení Marie Jandová, Alena Jungová a Matyáš Hapala. Po těžkých bojích nakonec obsadili pěkné 5. dělené místo. Do středečního turnaje se pak zapojil tým starších žáků s názvem Géniové ve složení Karel Trousil, Marek Šíbal z V6.A, Albert Cibiček, Michal Brezniak a Jan Komárek z V4.A. Tento tým po desítkách neskutečných duelů nakonec porazil všechny soupeře a obsadil neuvěřitelné 1. místo a vybojoval tak postup do celostátního Grandfinále, které se bude konat 8. 12. na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Děkujeme všem za úspěšnou reprezentaci školy a týmu starších žáků gratulujeme k úspěchu a držíme palce v celostátním kole.

Géniové to vymysleli! – pIšQworky (pisqworky.cz)