Předvánoční Vídeň

[7. 12. 2012] | Uveřejnil: gym-admin

Zájezd do předvánoční Vídně

V pátek 7. 12. 2012 se 63 studentů Gymnázia Hranice vypravilo na Vídeňské vánoční trhy. Naše cesta započala před hotelem Cementář v 6 hodin ráno, kdy byl předpokládaný odjezd, ale jako vždy přišel někdo pozdě.

Cesta nám ubíhala díky komediálnímu filmu, který nám páni řidiči pustili. Naše první zastávka bylo město Mikulov, známé jako vinařský ráj. Krajině vévodí překrásný mikulovský zámek. Avšak v Mikulově jsme byli jen na skok. Opět jsme se „nalodili“ do dvoupatrového autobusu a zamířili k našemu cíli, Vídni.

Po příjezdu jsme vyslechli instrukce k pohybu ve velkoměstě. Nutným vybavením byl především plánek Vídně, abychom se neztratili, a pak jsme se už vydali do centra s naší průvodkyní. První navštívenou památkou byl známý dům rakouského architekta Hundertwassera, tedy dům bez rovných linií, plný architektonických experimentů. Dále naše výprava pokračovala k překrásnému zámku, jménem Belvedere, který nechal vystavět princ Evžen Savojský. Zde se také nacházely jedny z mnoha vídeňkých trhů. Proběhly první nákupy a pak zpět do autobusu. Dalším cílem exkurze bylo: sídlo parlamentu, vídeňský Burgtheater, sídlo rakouského prezidenta Hofburg a nakonec gotická katedrála Stephansdom.

A konečně přišel vytoužený rozchod. Někteří zůstávali v historické části metropole, ale většina z nás se vypravila prozkoumat trhy před vídeňskou radnicí nebo na náměstí Marie Terezie mezi dvěma významnými muzei. Většina z nás chtěla ochutnat všechny druhy punče, starší i svařené víno, které zahřívaly jak tělo, tak i mysl v chladném počasí. V dřevěných stáncích byly k dostání nejrůznější vánoční výrobky. Od jídel a sladkostí, přes skleněné ozdoby až po módní doplňky. Specialitami byly např.: jablko máčené v karamelu, pečená brambora s dressingem, polévka v chlebu, pečené kaštany atd. Také všudypřítomná nádherná adventní výzdoba umocnila naši předvánoční náladu.

Během slunečného, avšak mrazivého dne se většině z nás podařilo utratit veškeré úspory za suvenýry a vánoční dárky. Podle často používaného plánku jsme se po náročných nákupech museli dostavit na místo odjezdu. Po prochozeném a hezky prožitém dni jsme se rozloučili s krásně osvětlenou Vídní a neochotně jsme nastoupili do autobusu. Cesta zpět nám připadala rychlejší než cesta tam. Příjezd do Hranic byl v pozdních večerních hodinách.

Zájezd, pořádaný paní profesorkou Burianovou a Mužíkovou, jsme si moc užili a doufáme, že i v příštích letech bude tato hezká každoroční tradice na naší škole zachována, a my studenti budeme mít možnost kochat se atmosférou předvánoční Vídně.

Hanka Lebdušková, Kamila Šindlerová, V4.A Gymnázium Hranice

Sdílet článek na facebooku

Aktuality

INFORMACE PRO UCHAZEČE

[13.07.2021]

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ 2021 Výsledky 3. kola přijímacího řízení do oboru vzdělávání 79-41-K/61 – Gymnázium  (1. ročník šestiletého studia) Výsledky 3. kola přijímacího řízení 6-leté studium Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022 do … pokračovat »

3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022

[13.07.2021]

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ 2021 Výsledky 3. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022 do oboru vzdělávání 79-41-K/61 – Gymnázium Výsledky 3. kola přijímacího řízení 6-leté studium Výsledky 3. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022 do … pokračovat »

Provoz kanceláře školy pro veřejnost v období prázdnin

[7.07.2021]

Provoz kanceláře školy pro veřejnost v období prázdnin (1. 7. 2021 – 31. 8. 2021) pondělí 8.00 – 11.00 hod. středa 8.00 – 11.00.hod. Mgr. Ivo Macháček zastupující ředitel školy

Letní škola Badatele – UP Olomouc

[3.07.2021]

3.–9. července 2021 Přírodovědecká fakulta UP, 17. listopadu 12, Olomouc Letní škola Badatele nabízí studentům všech typů středních škol získat nové znalosti a zajímavé zkušenosti z oblasti přírodních věd. Témata povedou zkušení odborníci z oblasti … pokračovat »